Įmonės savininkas Stasys Pakarklis

Stasys Pakarklis, jo vardu pavadintos individualios įmonės savininkas ir Lietuvos statybos industrijos asociacijos prezidiumo narys, pernai pelnė „Profesijos riterio“ apdovanojimą. Sėkmingą šeimos verslą plėtojantis šiaulietis save vadina tiesiog gelžbetonininku.

Inžinierius-technologas Stasys Pakarklis yra įgijęs statybinių gaminių ir konstrukcijų gamybos specialybę. Jis šioje srityje dirba nuo pat tuometinio Kauno politechnikos instituto baigimo, nuo 1980 metų. S. Pakarklis per 29 laisvos rinkos metus išgyveno vadinamuosius amerikietiškus kalnelius, kuriais kilo į svaiginančias aukštumas ir krito į skaudžias bedugnes (kaltinimai, teismai), bet 1999 m. jis įsteigė gamybos bei statybos firmą. Įmonė dalyvauja įgyvendinant Lietuvos kelių, gatvių statybos, rekonstrukcijos ir remonto projektus. Į verslą įsitraukus S. Pakarklio vaikams, netrukus buvo sukurta ir uždaroji akcinė bendrovė „Sausta“.

 Šeimos verslo įmonės – individuali S. Pakarklio įmonė ir bendrovė „Sausta“ – gamina asfaltbetonio ir betono mišinius, betono gaminius, tiesia kelius, nuomoja specialią techniką, skirtą keliams įrengti. Pagrindinė abiejų įmonių veikla yra susijusi su betonu: įvairių rūšių asfaltbetonio ir betono mišiniai, įvairaus lygio (pagal slankumą, poveikį aplinkai, atsparumą šalčiui, nepralaidumą vandeniui ir t.t.) betonas. Visi gaminami mišiniai yra sertifikuoti ir atitinka visus kokybės reikalavimus, kurie yra griežtai kontroliuojami.

Kurį laiką pats vadovavęs abiem įmonėms, S. Pakarklis bendrovės „Sausta“ vairą perdavė savo sūnui, o dukra liko tėvo įmonėje. Pats S. Pakarklis yra savo vardo individualios įmonės savininkas. 60 metų Profesijos riteris, visą darbinę karjerą susijęs su gelžbetoniu, vaikams perduoda patirtį.

„Savo šeimos verslą 1999 m. pradėjome nuo betono, bet vėliau veiklą išplėtėme – ėmėmės asfaltbetonio ir kelių tiesimo, – pasakoja S. Pakarklis. – Įsigijome būtinos technikos. Ir nestovime vietoje – įsigijome naują modernią asfaltbetonio gamybos liniją, kurią planuojame paleisti pavasarį. Dabar vyksta statybos darbai.“

Neseniai šeimos verslas dar išsiplėtė – įsigijo 34 proc. panašia veikla besiverčiančios įmonės „Helanas“ akcijų. Šį pirkinį lėmė verslo logika – šeimos įmonė gamina asfaltbetonį ir tiekia „Helanui“, kuris tiesia kelius. Prieš dvejus metus S. Pakarklio įmonė įsigijo ir UAB „Elektromobiliai“ akcijų. Verslininkui visada rūpėjo ekologijos ir alternatyvios energijos galimybės. Ši įmonė diegia elektromobilių įkrovos stotelių tinklą. Trys, – viena greitos įkrovos ir dvi mažesnio galingumo – stotelės pastatytos Klaipėdoje; viena – Kryžkalnyje; jau statomos prie Telšių, kelyje Šiauliai-Palanga, Šiauliuose ir Kaune. Visoje Lietuvoje veikia išmanioji administravimo sistema „AutoPildyk“: elektromobilių vairuotojai gali matyti mobiliajame telefone ar kompiuteryje visas Lietuvoje esančias įkrovos stoteles, atstumus iki jų, galimybę krauti akumuliatorius ir kt. informaciją.
„Mes realiai, o ne šūkiais rūpinamės Lietuvos ekologija“, – sako S. Pakarklis.
Abi šeimos įmonės yra įsikūrusios Šiauliuose, 5,5 hektaro teritorijoje, kur yra gamybinės patalpos, biuras, būtinos verslui erdvės. Individualioje S. Pakarklio įmonėje ne sezono metu dirba 55, o sezono metu – iki 75 darbuotojai, bendrovėje „Sausta“ – apie 35.